Тъкър Карлсън произнесе проницателна реч на състоялото се през почивните дни на състоялата се Конференция изследваща случващите се събития по света и търсене на успех в сложната обстановка – Risk On360! Global Success Conference в Лас Вегас. Още в набачото той обясни, че почти всички, които познава, са „гневни и параноични“, пише ZeroHedge.
„Тази сутрин прелетях през цялата страна и прекарах пет часа в писане на съобщения и трябва да ви кажа, че всеки един човек, на когото писах, с изключение на жена ми – която изобщо не е в интернет – беше ядосан и параноичен“, започна увода си Карлсън. „Сериозно, а това не са луди хора. Те са нормални и добри, с деца, семейства, работещи, с бизнеси, с личен интерес от успеха на американците. Това не са фракции, които имат определени интереси.“
Карлсон предложи хората да се доверят на интуицията си, като изрази твърдото си убеждение, че предстоящата година ще бъде особено хаотична и различна от всичко, през което страната е преминавала. „Интуицията ви е единственото нещо, което не ви лъже. Интуицията ви има предвид единствено вашия интерес. Тя не се опитва да ви продаде някакъв продукт или да ви убеди да гласувате за него“, каза Карлсън и предложи на хората да използват интуицията си, за да се справят със задаващия се хаос.
„Просто ви казвам още веднъж това, което вече знаете, това (което се задава) няма да бъде като нищо, което някога сме виждали в страната. И всеки може да го почувства. Знаете ли, повечето от възприятията ни идват по-скоро от интуицията, отколкото от разума. Ако нещо лошо е на път да се случи, всички стават нервни и затова в момента всички са наистина нервни“, каза Карлсон.
Тъкър описва политиката като „система, измислена от хората, чрез която цивилизованите хора решават различията си без насилие и с консенсус“, а страните преговарят за резултат, който е компромис и за двете страни.
„Преминали сме политическия етап. Нищо от това, което се случва в момента, не може да бъде обяснено с конвенционалните политически термини“, смята Карлсън. „Няма обратна страна на големите тенденции на нашата епоха. Така че защо те правят това? Това, което виждате, е зло, което се прави заради самото него.“
Тъкър разкритикува и движението на транссексуалните деца, като заяви: „Няма никаква положителна страна на това да натрапваме транссексуализма на нашите деца. Няма. Защо го правят? Ако 40% от момичетата в 8-ми клас се идентифицират като небинарни, това им се натрапва. Това, което виждате, е зло, което се прави заради самото зло.“
Обръщайки се към политиката, Карлсън предложи мрачна оценка на настоящия пейзаж. Той описва президентската надпревара като отражение на дълбоко вкоренените проблеми на страната, с кандидати, които или не са в час, или са въвлечени в противоречия. Според Карлсън този сценарий не е само политически, а представлява фундаментална промяна в начина, по който се упражнява и оспорва властта в САЩ.
„Имате двама души, които се кандидатират за президент – единият от тях е буквално изкуфял. И все пак той се кандидатира за преизбиране на 80-годишна възраст“, каза той, добавяйки, че Байдън „не ръководи“ шоуто в Белия дом.
От другата страна е Доналд Тръмп. „Всеки път, когато му повдигат обвинение и всеки път, когато добавят години към тази потенциална присъда, той става все по-популярен – и печели. Нищо от това, което се случва сега или което се е случило през последните пет или шест години, не може да бъде обяснено чрез конвенционалните политически термини.“
„Нужни са изключителни хора, за да ни лъжат по начина, по който ни лъжат сега, и е нужен много рядък момент, за да видим лъжа в такъв мащаб. Но последният факт е, че те не просто лъжат. Те мразят истината. Те се обиждат от нещата само защото са истина“, казва Карлсон.
Карлсън се нахвърли и срещу цензурите като Media Matters, които Карлсън описа като „цензурна организация, финансирана от Джордж Сорос и други, които мразят западната цивилизация, създадена, за да забрани на хората да казват определени неща. А нещата, които те казват, са 100% верни. Ето защо ги забраняват. Не можеш да наказваш хората за това, че казват истината периодично, иначе се превръщаш в империя на лъжата“, каза той.
В края на краищата Карлсон посъветва хората да запазят достойнството си, самоуважението си и най-важното – привързаността си към истината. „Правото да казваш това, което всъщност мислиш е границата между свободата и робството“, каза в заключение Карлсън.