Проф. Андрей Фурсов: Единственият останал добър вариант за бъдещето!

Това, което наблюдаваме в момента в целия свят е поскъпване на храните и на електроенергията. Започнал е ефектът на доминото. Пандемията от Коронавирус беше спусъкът за задействане на тези събития. Това заяви в своя канал в YouTube проф. Андрей Фурсов, известен руски историк, директор на Центъра за руски изследвания към Института за фундаментални и приложни изследвания на Московския хуманитарен университет. Той цитира думите на Збигнев Бжежински, че „хаос ще е обхванал света до 2026 г.“ Според Фурсов, това е повече от оптимистично за край на катаклизмите, които предстоят.

Професорът цитира прогнози на известният финансист Джеймс Бейкър, който пише на 2 януари 2020 година, че човечеството има само една цел пред себе си – просто да оцелее. Бейкър прогнозира спад на стандарта на живот на човечеството, срив на средната класа, бунтове и въстания, увеличаваща се политическа поляризация, кооптация на елит от радикални движения и др. Финансистът прогнозира още, че благодарение на глобализацията това ще се случи не само в една страна, а в болшинството държави по света.

„Съществува умерена вероятност за спусъчни събития, които да доведат света до  шок, какъвто би предизвикала например една екологическа криза, която би положила началото на крайно насилие… При такива депресии в миналото е умирало около 20% от световното население. Съотнесено към днешния брой на хората, това означава жертвите да са от 1,6 до 1,7 милиарда човека“, завърши прогнозата на Бейкър проф. Фурсов.

„Аз смятам, че спусъчното събитие, след което стана ясно, че предстоят сериозни събития бе конференция, която се проведе още през 2017 г. в американския град Санта Фе, която бе организирана от ANS- National Security Agency – Агенция за национална сигурност. Агенцията е най-скъпото перо на американското разузнаване. До Никсън президентите на САЩ не са знаели, че е имало такава служба. Конференцията не беше секретна, но беше закрита. Там бяха представени 6 потресаващи доклада от експерти, ръководители на корпорации, и разузнавателни специалисти.

Докладите бяха следните – общ, за промишлеността, за икономиката, за опасността от изкуствения интелект, за измененията на климата и демографската картина“, заяви проф. Фурсов.

Философът сподели най-интересните моменти от докладите, които са около 200 страници общо: „В частта, която е посветена на енергетиката пише, че показателят за енергийна рентабилност, т.е. ресурсите, които са нужни за производство на енергия и енергията, която отделят, показва, че тази от въглищата е с рентабилност 75 към 1 (т.е. една единица въглища дава 70 единици енергия, бел. Критично). Експертите обаче са категорични, че пикът на тази рентабилност е бил през 70-е години. 10-15 години после е било плато, а после всичко е тръгнало надолу. Рентабилността от вятърната енергия е 17 към 1, слънчевата е 3 към 1, геотермалната е 4 към 1 и батериите за автомобили 7 към 1. Тоест възобновяемата енергия никога няма да може да замени добиваната от въглища, атомни централи и пр.“, заяви Фурсов.

След това той се спря на данните, изнесени от доклада по демография. Експертите сочат, че има сериозен спад на раждаемостта по света. Ако са били верни предходни прогнози, които не са отчитали спада, днес човечеството е трябвало да наброява 10,5 – 11 милиарда души, а те реално са 8 милиарда.

„Тревожен е фактът, че по целия свят намалява населението основно от бялата раса. На този фон в Глобалния юг, който се смята за Третия свят, има сериозен ръст, т.е. налице са много млади хора и новородени.“

Проф. Фурсов обърна внимание на втория ден на провелата се конференция в Санта Фе под егидата на Агенцията за национална сигурност на САЩ, който са обсъждани сценариите за бъдещето на световното развитие.

„Бяха предложени четири сценария. Първият бе определен, като оптимален. От него става ясно, че човечеството ще преодолее ситуацията, в която е попаднало. Вторият сценарий се наричаше – революционен. Според този доклад, човечеството не само ще оцелее, но ще направи революционен пробив в бъдеще.

Всички участници в конференцията в Санта Фе отхвърлиха категорично двата сценария за възможни да се случат, поради две причини. Първата – крайно ниското интелектуално ниво и воля на управляващия елит. Втората е, че гражданите на Запад са станали стандартизирани, послушни, неспособни на резки движения и да носят отговорност, т.е. западният човек е неспособен на революционност.

Третият сценарий се наричаше – Катастрофа. За вероятността той да се случи се съгласиха 55% от всички участници. Но те уточниха, че катастрофата трябва да е управляема, т.е. да бъде управляван хаос.

Четвъртият сценарий, който бе най интересен и зловещ бе наречен – Антропологически преход. За вероятността да се случи се съгласиха 25% от участниците.  

Той представлява рязко разграничение на обществото не по социален а вече по антрологически вид. Това означава, че малкият елит ще живее по 120 – 150 години, ще се хранят с натурални хранителни продукти, в екологични условия, тип анклави, а останалите, както съумеят, хранейки се с насекоми в екологично мръсни зони. Това вече не е класово, а кастово общество“, информира Фурсов.

Професорът обърна внимание, че след конференцията в Санта Фе, провела се през 2017 г., две години по-късно през 2019 г. Бил Гейтс е провел учения, на които участниците е трябвало да научат, как да се реагира на пандемия от… Коронавирус. Точно такава избухна на практика през 2021 г., припомни Фурсов.

Философът обобщи, че на практика конференцията е разглеждала варианти по демонтаж на капитализма. Такива, припомня той, са били представяни още през 60-е и началото на 70-е години.

„Още тогава в докладите на Римския клуб пишеше за нуждата от ограничаване на потреблението, демонтаж на демокрацията и пр. Това означава, че през последните 50 години, върхът на капиталистическата система, демонтира самия капитализъм.“

Фурсов припомни, че по времето на СССР се е изучавала дисциплината Политикономия – наука за производствените отношения в социалните системи. По-късно, през 91 г., този предмет беше изхвърлен от ВУЗ-овете, за да бъде заменен от тъпи дисциплини. Сега се изучавал само в два университета в Москва. В Политикономията марксизмът се разглежда като отнасящ се за производствените отношения. Важно е да се разбере кой е обектът на присвояване в различните системи. В робовладелската система е било човешкото тяло – т.е. робите, в капиталистическата система е капиталът и те.

Новата система ще бъде основана на контрола над човешкото поведение и потребление, а зад него стоят ултраглобалистите, категоричен е Фурсов.

Клаус Шваб

„Според Клаус Шваб, за реализирането на плана на  ултраглобалистите няма много време. Той пише, че има от 7 до 8 години за реализирането на този проект. След това ще се натрупа сериозно съпротивление от масите и нищо няма да се получи. По-късно Шваб пише, че дори само една от трите най-крупни страни не подкрепят проекта – Русия, Китай или САЩ, то той няма да се получи.

Преди 3 години се опитаха да отстранят Си Дзинпин (за да вкарат Китай в схемата), но той спечели и сега е на практика несменяем до края на живота си. Успяха обаче да изместят на предните избори Тръмп, което беше реално държавен преврат от ултраглобалистите. Най-слабото икономическо звено е Русия, дали тук ще успеят или не. Ако не успеят да покорят Русия, планът на Шваб и ултраглобалистите си отива в историята“, заключи Фурсов.

Последвайте нашия канал в социалната мрежа Телеграм: КритичноБГ и се абонирайте за нас в YouTube: Критично с Кардамски

Други новини

© 2024 Критично.бг – Всички права запазени!. Уеб дизайн и разработка: Nigma Ltd.

error: Съдържанието е защитено!