Начало Любопитно Учени: Меркурий предлага нов поглед върху възможността за живот на други планети

Учени: Меркурий предлага нов поглед върху възможността за живот на други планети

от kritichno.a

Учените предполагат, че на Меркурий може да има живот, но това изисква гъвкаво мислене за формата, която би могъл да приеме такъв организъм в изключително суровата среда, пише Foxnews.

Това новаторско откритие на меркуриански ледници разширява разбирането ни за параметрите на околната среда, които биха могли да поддържат живот, като добавя жизненоважно измерение към изследванията ни в областта на астробиологията, имащо отношение и към потенциалната обитаемост на екзопланети, подобни на Меркурий„, казва Алексис Родригес, водещ автор на изследването и учен от Института за планетарна наука (PSI), във връзка с неотдавнашно проучване.

Плутон

Нашето откритие допълва други неотдавнашни изследвания, които показват, че на Плутон има азотни ледници, което предполага, че явлението заледяване се разпростира от най-горещите до най-студените предели в нашата Слънчева система„, пише Родригес в публикация в блога относно резултатите от неотдавнашното изследване. „Тези места са от ключово значение, тъй като идентифицират богати на летливи вещества експозиции в цялата необятност на множество планетарни ландшафти.“

Меркурий изглежда една от най-малко вероятните планети, способни да поддържат живот в Слънчевата система, с изгарящи 800 градуса по Фаренхайт дневни температури, знойни 290 градуса по Фаренхайт през нощта и без атмосфера, която да я задържа или да улавя елементите, необходими за живот, според испанското издание AS.

Защо СССР изоставя трилиони карати диаманти в тайгата?

Благодарение на откриването на солените ледници, които приличат на ледените си братовчеди на Земята, без влагата, учените преразглеждат тази възможност – колкото и да е далечна. Предишни изследвания установиха, че повърхността на Меркурий съдържа летливи вещества – елементи като сяра, хлор и калий, които могат да помогнат за създаването на условия за живот.

Пустинята Атакама

Първоначално се предполагаше, че различните смесени слоеве и материали са резултат от масивен астероид, създал кратера Калорис, но по-новите изследвания вместо това установиха, че последващи удари са изложили на риск подобни материали и са доказателство, че те могат да съществуват независимо от скалната бомбардировка, поразила Слънчевата система в първите еони от съществуването ѝ.

Специфични солни съединения на Земята създават обитаеми ниши дори в някои от най-суровите среди, в които се срещат, като сухата пустиня Атакама в Чили„, обяснява Родригес. „Тази линия на мислене ни кара да се замислим за възможността за съществуването на подповърхностни зони на Меркурий, които биха могли да бъдат по-приветливи от суровата му повърхност.“

Африка е обречена да се разкъса на две и да се появи нов океан

Изследователите от проучването на PSI твърдят, че солените ледници биха могли да произхождат от слоеве, богати на летливи вещества, и да се намират върху огромни запаси от тези елементи.

Тези меркуриански ледници, различни от земните, произхождат от дълбоко погребани богати на летливи вещества слоеве (VRL), изложени на въздействието на астероиди„, казва за изследването ученият от PSI Брайън Травис. „Нашите модели категорично потвърждават, че слънчевият поток вероятно е довел до образуването на тези ледници и че след излагането им те са задържали летливи вещества в продължение на повече от 1 милиард години.“

Ученият от PSI Дебора Домингю добави, че ледниците са белязани от сложни конфигурации от вдлъбнатини, които вероятно са се образували в резултат на запазването на богат на летливи вещества състав.

Амазонската тропическа гора се превръща в савана

Предложеното решение предполага, че клъстерите от вдлъбнатини в рамките на ударните кратери могат да произхождат от зони на излагане на VRL, предизвикани от удари, като по този начин се изяснява връзка, която отдавна озадачава планетарните учени„, каза Домингю.

Призрачни стълбове от светлина в небето в целия район на Санкт Петербург. СНИМКИ

Последвайте нашия канал в социалната мрежа Телеграм: КритичноБГ и се абонирайте за нас в YouTube: Критично с Кардамски!

Други новини