Майкъл Снайдър за „историческия провал“ на Байдън: Началото на края на икономиката на САЩ

Майкъл Снайдър, The Economic Collapse

от Лазар Лазаров

Имам чудесна идея. Да печатаме необуздано пари, систематично да унищожаваме резервната валута на света, да увеличаваме държавния дълг с по един трилион долара на всеки 100 дни, да задушаваме икономиката с всевъзможни нелепи регулации, да повишаваме драстично лихвените проценти, да затрудняваме изключително много националната ни енергетика и да позволяваме на кражбите, насилието, бездомността и миграцията да се развихрят.

След това ще седнем и ще видим какво ще се случи. Това, което току-що описах, е по същество това, на което станахме свидетели през последните три години. Джо Байдън и други, заемащи властови позиции във Вашингтон, водят икономиката ни към разруха. Системата наистина се разпада по шевовете и Байдъномиката (икономическата политика на Байдън) наистина е началото на края на американската икономика.

Бившият изпълнителен директор на Chrysler и Home Depot Боб Нардели също бие тревога за сериозните щети, които нанася Байдъномиката. Всъщност той току-що заяви пред Мария Бартиромо, че разломните линии на нашата икономика са „почти на път да се пропукат“:

Бившият главен изпълнителен директор на Chrysler и Home Depot Боб Нардели предупреди в понеделник, че разломните линии в икономиката са „почти на път да се пропукат“, като добави, че предполагаемите политически грешки на администрацията на Байдън могат да оставят тежка бъркотия, която следващият човек, който седне в Овалния кабинет, ще трябва да почисти.

 

„Това, което видях през последните три години и половина е, че поредица от провали и грешни стъпки създадоха огромен натиск върху разломите на нашата икономика и те са почти на път да се пропукат“, заяви той пред FOX Business’ Мария Бартиромо.

Той е прав. Нашата икономика се движи в грешна посока и краткосрочната перспектива е изключително обезпокоителна.

Едно скорошно проучване сред малки предприятия установи, че почти половината от тях смятат, че „със сигурност“ или „вероятно“ няма да оцелеят още четири години при управление на Джо Байдън.

Друго изследване пък показва, че 43% от всички наематели на малки предприятия в САЩ не са могли да платят наема си изцяло през миналия месец:

Значителен брой малки предприятия в цялата страна се затрудняват да плащат наеми поради рязко нарастващите разходи, установи скорошно проучване на платформата за бизнес мрежи Alignable. Последният доклад на компанията за наемите за малки предприятия, публикуван в петък, показва, че 43% от наемателите на малки предприятия в САЩ не са могли да платят наема си изцяло и навреме през април. Толкова висок процент на просрочие не е отчитан в САЩ от март 2021 г., в разгара на пандемията COVID-19, когато той достигна 49%.

С всеки изминал ден все повече малки предприятия фалират. Наистина сме в разгара на „апокалипсиса на малкия бизнес“ и това е изключително лоша новина, защото малките предприятия създават повечето нови работни места в тази страна.

Нарастващите разходи са една от основните причини, поради които толкова много малки предприятия се намират в затруднено положение, а инфлацията съкрушава и обикновените американски семейства, които просто се опитват да преживяват от месец на месец.

Когато Федералният резерв наливаше трилиони долари в системата, а политиците ни раздаваха безплатни чекове на всички, аз предупреждавах, че това ще се случи.

Не много отдавна 648 долара беше съвсем нормална месечна вноска по ипотека за хубав дом. Днес това е средната месечна вноска за нов автомобил в САЩ.

Средната цена на новия автомобил е нараснала до почти 50 000 долара. Ако сте достатъчно възрастни, вероятно преди години сте купили цяла къща за по-малко от тази сума. Говорейки за цените на жилищата, те са се увеличили с повече от 47% от началото на това десетилетие:

От началото на 2020 г. цените на жилищата са нараснали с 47,1%, което с лекота изпреварва ръстовете, наблюдавани през последните десетилетия. Това сочи неотдавнашен анализ на ResiClub на Националния индекс на цените на жилищата „Case-Shiller“, който показва, че цените на жилищата през 90-те и 2010-те години са нараснали съответно с 30,1 % и 44,7 %.

Днес повечето собственици на жилища са заседнали в настоящите си домове, защото буквално не могат да си позволят да се преместят. Несъмнено бушуващата инфлация, която нашите лидери създадоха, нанесе огромни щети. Според едно скорошно проучване 65% от домакинствата в САЩ са убедени, че инфлацията влошава финансовия им живот.

Колкото по-дълго Джо Байдън е в Белия дом, толкова по-интензивна ще става икономическата болка. Много предприятия, които някога са били процъфтяващи, сега се разпадат. Последната емблематична верига, която подаде молба за обявяване в несъстоятелност, е Red Lobster.

Ако наистина искаме да оправим икономиката, трябва да бъдем като Джордж Костанца и да направим „обратното“ на всичко, което Джо Байдън и неговите слуги правят. Но дори Джо Байдън да бъде отстранен през ноември, „експертите“, които управляват Федералния резерв, ще продължат да работят там. А те вършат абсолютно кошмарна работа.

Освен това членовете на нашия Конгрес продължават да вземат заеми и да харчат до забрава, без значение кой контролира Белия дом. От десетилетия нашите лидери вземат наистина лоши решения и сега наистина сме достигнали критичната точка.

Байдъномиката се оказа пълен провал от историческа величина, а болката, която тя причинява, се засилва с всеки изминал ден.

Последвайте нашия канал в социалната мрежа Телеграм: КритичноБГ и се абонирайте за нас в YouTube: Критично с Кардамски

Други новини

© 2024 Критично.бг – Всички права запазени!. Уеб дизайн и разработка: Nigma Ltd.

error: Съдържанието е защитено!