Делегация на „Възраждане“ в състав: народните представители Златан Златанов – председател на групата за приятелство с Иран, Димчо Димчев и техният сътрудник иранист Михаил Атанасов, беше на посещение в Ислямската република по покана на парламента ѝ.
Трите дни на официалното посещение, по повод седмото издание на Иранекспо, бяха изключително интензивни и изпълнени с работни срещи в Техеран и провинцията. Първият ден българската делегация участва в откриването на икономическото изложение, на което бе представена продукция само на ирански производители от областта на хранително-вкусовата, химическата, фармацевтичната, текстилната, автомобилната и петролната промишленост, производители на селскостопанска и товароподемна техника, както и от сферата на минното дело и производството на атомна електроенергия. В края на деня делегацията взе участие в дискусия между български индустриалци и представители на Иранската търговско-промишлена палата, в рамките на която бе подписан Меморандум за сътрудничество.
На втория ден от посещението делегацията посети гр. Занджан – на 300 км от Техеран, в близост до Каспийско море. Там българите бяха посрещнати от кмета Солтани Мохамади, д-р Юсефи – представител на Търговско-промишлената палата на Занджан, г-жа Мурадхани – заместник-областен управител и директор на областния отдел по икономика, както и Бахман Самсами – председател на Търговската палата в Занджан.
На третия ден от визитата делегацията бе приета във Външното министерство на Иран, където се проведе среща с Махмуд Хейдари – генерален директор на отдел „Средиземноморие и Източна Европа“ с ранг на заместник-министър. По-късно, по покана на Абас Моктадаи-Хорасгани – председател на групата за българо-иранско приятелство, делегацията посети и новата сграда на иранския парламент. Там, в специално украсената зала „Хатами“, декорирана с фолклорни елементи в продължение на десет години от най-добрите ирански майстори-занаятчии и предназначена само за високопоставени гости, се проведе среща-разговор. След това българските представители отдадоха почит пред гроба на незнайния воин.
По време на разговорите бе обсъден фактът, че към 1989 г. българо-иранските икономически отношения са генерирали оборот от 3,5 милиарда тогавашни долара (еквивалент на около 35 милиарда днешни), докато в момента този обмен е десетки пъти по-малък, от което губят и двата народа.
