American Conservative: Стратегията на Байдън е война до последния украинец

Към стратегията на Байдън е и злтната му треска по възстановяването на Украйна в размер на 750 млрд. долара

„Безпрецедентна война“: Вашингтон прилага в Украйна „доктрината Байдън“ – унищожава страната в сражения „до последния украинец“ и печели пари, за да я възстанови, пише Питър Ван Бюрен в The American Conservative

***

Доктрината Байдън е циничен опит да се печелят пари от кръвта на друг народ. Джо Байдън създаде безпрецедентна война за САЩ, в която други умират, а САЩ просто седят и плащат сметки в огромни мащаби“, пише Питър Ван Бюрен. Според автора, Америка не прави никакви опити за дипломация, като в същото време отхвърля същата от страна на други страни, включително и от Китай.

„Стратегията на Байдън е достатъчно ясна. Само за 15 месеца доставките му за Украйна преминаха от каски и униформи към изтребители F-16 и той няма намерение да спира. Проблемът е, че американските оръжия никога не са достатъчни за победа, но са винаги са „достатъчни“, за да може войната да продължи.“

В унищожителния си материал, Питър Ван Бюрен обвинява САЩ, че изпращат на Украйна употребявани или остарели оръжия, след което Пентагонът харчи средства, за да попълни доставките си, като закупи нови оръжия. „Запитан колко още украинци трябва да умрат, Байдън отговаря частно: „Потенциално всички“. Да се биеш до последния афганистанец е стратегия, практикувана в съветски Афганистан през 80-те години на ХХ век. Променен е само мащабът“, пише Бюрен.

Според журналиста, възстановяването на Украйна ще струва 750 милиарда долара. „Вероятната „златна треска“ при възстановяването е интересно допълнение към стратегията на Байдън за борба до последния украинец. Колкото повече е разрушеното, толкова повече трябва да бъде възстановено, което ще донесе повече пари на американските компании.“

„Администрацията на Байдън изглежда безсрамно доволна да не призовава за дипломатически усилия за решаване на конфликта, за да да обезкърви руснаците. Всичко прилича на Афганистан през 1980 г., но и в сърцето на Европа“, заключва журналистът.

 

Източник: The American Conservative

Други новини

© 2024 Критично.бг – Всички права запазени!. Уеб дизайн и разработка: Nigma Ltd.

error: Съдържанието е защитено!