Рон Пол за изказването на Греъм, че войната в Украйна е за пари: Това е отвратително. Неморален и зъл!
Бившият член на Камарата на представителите на САЩ Рон Пол – относно изказването на сенатор Линдзи Греъм за ресурсите на Украйна: Заглавието на статията гласи: „Радостният Греъм: Войната в Украйна е заради парите“. Можете ли да повярвате? И това е според отговорното издание Statecraft. Това е отвратително. Намирам го за възмутително.“ Мнението си той сподели във видео подкаст.
„Той е неморален, зъл, непатриотичен, противоконституционен и просто има ужасни маниери.
Нека чуем самия сенатор Греъм, който изложи всичко на показ:
[Тази война е заради парите. Най-богатата на редкоземни минерали страна в цяла Европа е Украйна. Редкоземните минерали са на стойност между 2 и 7 трилиона долара. Много актуално за 21-ви век. Украйна е готова да сключи сделка с нас, а не с руснаците. Така че в наш интерес е да се уверим, че Русия няма да завладее това място. Можем да печелим пари и да имаме икономически отношения с Украйна, които ще ни бъдат много изгодни в случай на мир]
Това безумно бездушно отношение, Линдзи Греъм не се интересува от нищо. Той дори е записал, че го
казва. „Нека се бият до последния украинец. На нас не ни пука.“ Преди това той е казвал, че „те убиват руснаци и това е нещо хубаво“. Но в един нормален свят човек като Линдзи Греъм, който каже нещо подобно, би бил изгонен от учтивото общество. Подобен език е запазен за бандитите. Това е ужасяващо, удивително е.
На 23 ноември Рон Пол написа статия, която КритичноБГ публикува със заглавие: Едно от най-обнадеждаващите и обещаващи неща, които каза Тръмп е: Няма да започвам война. Ще спра войните
Едно от най-окуражаващите и обещаващи неща, които новоизбраният президент Тръмп каза в следизборната си реч, беше: „Няма да започна война. Аз ще спра войните…“ Всички разбираме, че предизборните обещания често имат кратък срок на годност след приключване на изборите, но повтарящото се говорене на Тръмп за мир вместо война поне показва, че той смята това за печеливша теза пред американските избиратели.
Ще се превърнат ли тези приказки за мир в действия при второто президентство на Тръмп, особено с ястребите, които той назначи на висши външнополитически постове в бъдещата си администрация? Трудно е да се каже, но съобщението от миналата седмица, че е изпратил Илън Мъск да се срещне с иранския посланик в ООН, би било добър знак, ако е вярно. Иран отрича да е имало такава среща, а при наличието на слухове за разговори на Тръмп с Путин и други световни лидери това може да е просто медиен слух.
И дори да не е вярно, че Тръмп е изпратил Мъск да се срещне с иранците, би било добра идея
И дори да не е вярно, че Тръмп е изпратил Мъск да се срещне с иранците, би било добра идея. Защо Мъск? Не се очаква той да играе официална роля в предстоящата администрация на Тръмп, така че може да се разглежда като неформален съветник и приятел на президента. Освен това Илон Мъск е бизнесмен и говори различен език от дипломатите.
Но дори и да не е вярно, че Тръмп е изпратил Мъск да се срещне с иранците, би било добра идея да го направи. Защо Мъск? Тъй като не се очаква Мъск да заеме официална роля в бъдещата администрация на Тръмп, той може да бъде разглеждан като неформален съветник и приятел на новоизбрания президент. Освен това като бизнесмен Илън Мъск говори на различен език от правителствените дипломати.
За какво да се срещаме с иранците? За какво да говорим? Една от важните теми, които трябва да се повдигнат, са твърденията на ФБР на Байдън, че е имало ирански заговор за убийството на тогавашния претендент Тръмп. Както твърдят много коментатори, включително бившият анализатор на ЦРУ Лари Джонсън, заговорът, изложен в обвинителния акт на ФБР, изглежда невероятен. Възможно ли е войнствени членове от дълбоката държава да са подготвили този предполагаем заговор, за да гарантират, че след встъпването си в длъжност президентът Тръмп няма да се изкуши да се отвори за диалог към Иран? В историята има терористични заговори, готвени от ФБР, така че, за съжаление, това не може да бъде отхвърлено.
Означава ли това, че трябва да се вярва на иранските опровержения? Разбира се, че не. Но си струва да се обсъди.
Широко разпространено е очакването, че през втория си мандат президентът Тръмп ще се върне към политиката на „максимален натиск“ от първата си администрация. Това би било грешка. Тръмп няма да стъпи в същия свят, когато се върне в Белия дом. Повече от всякога прокси войната в Украйна показа безполезността на санкциите и натиска като инструмент на външната политика. Страните, подложени на американски санкции, все повече се обединяват и формират свои собствени пътища за търговия и дипломация без САЩ.
Държавите под американски санкции все повече се обединяват и проправят свои собствени пътища към търговията и дипломацията без Съединените щати.
С други думи, удвоявайки санкциите, ние не изолирахме Русия, Китай и Иран. Изолирахме се. Това става ясно с появата на организации като БРИКС.
За да просперира, Америка се нуждае от повече външна търговия, не от по-малко. Фредерик Бастиа каза: „Ако стоките не преминават границите, войниците рано или късно ще ги прекосят.“ Виждали сме достатъчно на това напоследък. Някой наскоро писа, че ако само Никсън можеше да отиде в Китай, тогава може би само Тръмп можеше да отиде в Иран. Постигането на мир с Иран би било постижение, което ще отекне в целия Близък изток и извън него.
Дори би било от полза за Израел, ако сегашното почти военно положение с Иран бъде отменено. Войната разрушава, а мирът изгражда. Да се надяваме на нов подход
Източник: lewrockwell.com
Последвайте нашия канал в социалната мрежа Телеграм: КритичноБГ и се абонирайте за нас в YouTube: Критично с Кардамски