Йордан Халачев: Белият дом настъпва няколко пъти „една и същата мотика“ в отношенията с Москва

Фейсбук

Йордан Халачев

Йордан Халачев: Белият дом настъпва няколко пъти „една и същата мотика“ в отношенията с Москва. Кремъл отказа да коментира публикациите на NYP относно диалога между Путин и Тръмп. Песков не потвърди, нито отрече изявленията за диалога между Путин и Тръмп, пише ТАСС.
Очевидно е, че американската страна търси контакти на високо ниво.

Сергей Рябков

Сергей Рябков обяснява накратко позицията на Москва така: Русия не бърза с преговорите – при тях всичко върви по план!

Последното, което чухме от Москва е от преди два дни на Сайта на руското външно министерство, изявление на заместник-министър Сергей Рябков, което обяснява накратко позицията на Москва така: Русия не бърза с преговорите – при тях всичко върви по план!

Рябков каза, че ако САЩ публично не се отрекат от целта на предишната администрация за нанасяне на „стратегическо поражение“, няма да има преговори.
Времето е на наша страна и е против новите американски власти и е в техен най-добър интерес, (ако наистина имат такъв), да закрият украинския въпрос възможно най-бързо.
Може да се окаже, че накрая няма да има за какво да се преговаря.

***

Топката е изцяло в полето на Тръмп, защото ние от своя страна сме предприели всяка мислима и немислима стъпка и сме обяснили всичко на всички. Ние няма да обясняваме, доказваме или предлагаме нищо друго на никого, („първата стъпка към нормализиране на двустранните отношения, тоест преговори, основани на принципите на взаимно уважение и равнопоставеност, трябва да бъде направена от Съединените щати“).

Времето е на наша страна и е против новите американски власти и е в техен най-добър интерес, (ако наистина имат такъв), да закрият украинския въпрос възможно най-бързо. Има цял вагон и една количка доказателства: множество вътрешни и външни актьори, първоначално малко изненадани от пъргавината на Тръмп, сега засилват съпротивата си и колкото по-навътре в гората, толкова повече „камъни и дърве“ ще летят в посока на Големия Доналд.

На фона на уволнението на ръководството на ФБР, започват протести в организацията и редица агенти, (очевидно с подкрепата на „дълбоката държава“), завеждат съдебни дела.

Европейският съюз остро разкритикува плановете на Тръмп да презасели палестинците по лицето на Земята и да създаде американски ваканционен лагер на мястото на Газа.

На фона на опитите на новата администрация да изгради мостове в Близкия изток, саудитското външно министерство заяви, че „позицията на Саудитска Арабия за създаването на палестинска държава е твърда и непоколебима“, което означава, че желанията на Тръмп ще останат в съзнанието му.

ОПЕК+ не само не побърза да се съобрази с исканията на Тръмп за увеличаване на производството, но също така обяви, че съкращенията на производството ще бъдат удължени до 2026 г., плюс това изключиха Администрацията за енергийна информация на САЩ от списъка на фирмите, оценяващи производството на ОПЕК.

Си Дзинпин, върховен лидер на Китай

След въвеждането на 10-процентни мита върху китайския внос китайският лидер Си Дзинпин отмени дълго планиран телефонен разговор с Тръмп, а китайското министерство на търговията обяви, че „Китай ще заведе дело в СТО и ще предприеме контрамерки, за да защити интересите си“

След въвеждането на 10-процентни мита върху китайския внос китайският лидер Си Дзинпин отмени дълго планиран телефонен разговор с Тръмп, а китайското министерство на търговията обяви, че „Китай ще заведе дело в СТО и ще предприеме контрамерки, за да защити интересите си“. По-специално, Китай вече наложи незабавно допълнителни 10-процентни мита върху вноса на суров петрол, селскостопански машини, автомобили и камиони от Съединените щати, както и 15-процентни мита върху въглища и природен газ. Освен това Китай затяга контрола върху износа на редкоземни метали, които са критични за американските високи технологии, което означава, че търговската война вече е започнала.

Има признаци, че в лицето на митата от 25% мексиканските и канадските износители са започнали да обмислят нови, по-евтини търговски маршрути, включително до Русия. Ще приемем Мексико, но не и Канада.

С други думи, новата администрация на САЩ е изправена пред нарастващ проблем и необходимостта от едновременно решаване на хипотезата на Риман, хипотезата на Колац, хипотезата на Ходж, теорията на Янг-Милс, уравнението на Навие-Стокс, хипотезата на Бърч/Суинъртън-Дайър и хипотезата на Голдбах, докато стои на главата си върху гумена топка и прави обиколки на влакче в увеселителен парк.
И Русия, чувствителна към момента, протяга ръка на Тръмп.

Готови сме да пропуснем дори факта, че нямаме посланик в САЩ и дори сме готови да се пазарим – но твърдо.
Сергей Рябков: „ние сме отворени за диалог, готови сме да преговаряме в режим на твърдо договаряне, отчитайки реалностите „на място“ и нашите национални интереси, предопределени от историята и географията“.

Кремъл

Москва: Прозорецът за пазарлък ще бъде отворен за много кратко време: всички усилия на предишното управление да ни победи се провалиха, „Русия успя да издържи и да си върне полагащото се място в световната геополитика

Прозорецът за пазарлък ще бъде отворен за много кратко време: всички усилия на предишното управление да ни победи се провалиха, „Русия успя да издържи и да си върне полагащото се място в световната геополитика“, тоест ние сме готови за следващата част от Марлезонския балет и ще го преживеем, ако не друго.
Но засега вървим напред и може да се окаже, че накрая няма да има за какво да се преговаря.

Последвайте нашия канал в социалната мрежа Телеграм: КритичноБГ и се абонирайте за нас в YouTube: Критично с Кардамски

Други новини

© 2025 Критично.бг – Всички права запазени!. Уеб дизайн и разработка: Nigma Ltd.

error: Съдържанието е защитено!