Дудаков: Демократите плашат американците, че военният преврат в Южна Корея е генерална репетиция за такъв от Тръмп в САЩ

Малек Дудаков, руски политически анализатор

Дудаков: Демократите плашат американците, че военният преврат в Южна Корея е генерална репетиция за такъв от Тръмп в САЩ

Демократите побързаха да представят неуспешния военен преврат в Южна Корея като генерална репетиция за това, което очаква Съединените щати при управлението на Тръмп. Те казват, че и на Тръмп ще му се наложи в някакъв момент да обяви военно положение в Америка, ако избухнат масови протести и политическа криза. Това пише известният геополитически анализатор от Русия Малек Дудаков.

Южнокорейски войници

Демократите побързаха да представят неуспешния военен преврат в Южна Корея като генерална репетиция за това, което очаква Съединените щати при управлението на Тръмп

Неуспехът на преврата в Южна Корея се дължи и на отказа на армията да се подчини на президент, затънал в корупционни скандали и с рейтинг от 17%. От Тръмп през 2020 г. също беше поискано да използва армията за погромаджиите от движението BLM. Но Тръмп не се съгласи, защото не се доверяваше на Пентагона, който дори преговаряше с Китай зад гърба му.

През втория мандат ситуацията ще бъде различна. Планира се чистка на генералите. Офицери и генерали, свързани с Демократическата партия, ще бъдат уволнени от служба, а някои дори ще бъдат изправени пред трибунал. Но остава въпросът кой ще бъде бъдещият министър на отбраната при Тръмп.

Пийт Хегсет - изборът на Тръмп за шеф на Пентагона

Пийт Хегсет – изборът на Тръмп за шеф на Пентагона

Кандидатурата на Пийт Хегсет се опитват да я потопят със скандали за неподходящо поведение – с пристрастяване към алкохола и изневери. Тръмп обмисля алтернатива на Хегсет в лицето на Рон Десантис – мандатът на последния като губернатор на Флорида скоро изтича. За Десантис постът на министър на отбраната би бил трамплин за кандидатстване за президент през 2028 г.

И той ще работи в съответствие с политиките на Тръмп. Не е изключено при втори мандат наистина да възникне необходимост от въвеждане на военно положение.

Рон деСантис, кандидат за президент на САЩ от РП

За Десантис постът на министър на отбраната би бил трамплин за кандидатстване за президент през 2028 г

Ако Демократическата партия отново извади бойните си средства за погроми, а демократичните щати се разбунтуват и откажат да се подчинят на Белия дом. На фона на сегашното разделение на Америка това изглежда като много реалистичен сценарий.

Дудаков се позовава в своя извод на публикация на Dailymail, според която: кореспондент на CNN сравни политическите вълнения, избухващи в Южна Корея, с това какво може да бъде бъдещето на Америка, когато Доналд Тръмп се върне в Белия дом.

„В опит да предложи контекст за политическата ситуация в Южна Корея, кореспондентката Лий спомена неотдавнашната изборна победа на Тръмп и намекна, че при неговото президентство Вашингтон може да изглежда като Сеул. Тя посочи, че въвеждането на военно положение – временна мярка, която заменя цивилното правителство с военно управление – е „важно нещо, на което американците трябва да обърнат внимание, особено като се има предвид, че Доналд Тръмп е на път да стане президент“.

Лий каза, че Тръмп е „казвал, че иска да използва армията, за да преследва собствените си врагове“.

По време на дискусия, съоснователят на Punchbowl News Джон Бреснахан се включи, за да повтори мнението на Лий: „Той е насърчавал използването на сила за постигане на политически цели“, каза Бреснахан. „Паралел правете с 6 януари“.

Дудаков пише още, че военният преврат в Южна Корея изненада Байдън. Той тъкмо произнасяше объркани речи в Ангола, където отиващият си президент на САЩ беше избягал заради скандала у дома, свързан с помилването на сина му. В Ангола Байдън се опита да покаже „успех“ в борбата с влиянието на Китай в Африка.

Хънтър Байдън и баща му

Дудаков пише още, че военният преврат в Южна Корея изненада Байдън. Той тъкмо произнасяше объркани речи в Ангола, където отиващият си президент на САЩ беше избягал заради скандала у дома, свързан с помилването на сина му. В Ангола Байдън се опита да покаже „успех“ в борбата с влиянието на Китай в Африка.

Но ефектът беше размит. Търговският оборот между Китай и Ангола е 23 млрд. долара, а между САЩ и Ангола – 1,7 млрд. долара. Байдън летя на летище, построено от китайците, и пътува по пътища, построени от тях. Вярно е, че Вашингтон лобира за изграждането на 1340-километрова железопътна линия за доставка на редкоземни метали от Конго до пристанищата на Ангола.

Но дори и тук има проблем – Китай вече контролира 80% от мините в Конго. А железопътната линия, построена с пари на САЩ и Г-7, ще доставя предимно китайски продукти. Освен това екипът на Тръмп лесно може да спре проекта под претекст за намаляване на държавните разходи.

Обърканото посещение на Байдън в Ангола олицетворява всички провали на политиката на САЩ по отношение на черния континент. Търговският оборот на САЩ с Африка е намалял наполовина за 15 години – от 120 млрд. долара на 60 млрд. долара. Стокообменът с Китай е пет пъти по-голям и расте.

Байдън обеща на Африка инвестиции в зеления преход, а те имат остри проблеми с конвенционалната енергия.

Именно при Байдън настъпи и военният колапс на САЩ в Африка, като американците се изтеглиха от Нигер и Чад. На африканския фронт демократите успяха да се провалят, както и навсякъде другаде. Сега те могат само да се оплакват от нарастващото влияние на Китай и Русия на най-бързо развиващия се континент.

Последвайте нашия канал в социалната мрежа Телеграм: КритичноБГ и се абонирайте за нас в YouTube: Критично с Кардамски

Други новини

© 2024 Критично.бг – Всички права запазени!. Уеб дизайн и разработка: Nigma Ltd.

error: Съдържанието е защитено!