В Брюксел са разигравали сценарий за тотален глад в Европа. А идва ли?

от Лазар Лазаров
Празни рафтове

Правителствата на Европейския съюз участват в сценарии на игри, които симулират и предвиждат глобална продоволствена криза, предава ZeroHedge.

Комбинация от основни фактори, включително войната между Русия и Украйна и въздействието върху доставките на зърно, както и метеорологични явления като Ел Ниньо и Ла Ниня и тяхното въздействие върху производството на соя в Латинска Америка, както и протестите на фермерите срещу ЕС, които възпрепятстваха веригите на доставки за супермаркетите, са причина за тревога,  посочват европейски служители.

Bloomberg предоставя подробности за конференция, състояла се в Брюксел миналия месец, която предвижда сценарий на недостиг на храна в Европа от 2024 до 2025 г.

„В продължение на два дни в центъра на Брюксел миналия месец, около 60 правителствени служители от Европейския съюз, експерти по хранителна сигурност, представители на хранителната индустрия и неколцина журналисти се събират, за да се изправят пред вероятността от нещо, което едва се виждаше на радара преди няколко години: пълномащабна продоволствена криза“, съобщава Bloomberg.

В съобщението се отбелязва забележителния факт, че един континент, който се откроява като един от най-добре подсигурените с храна региони в света, сега е се занимава с  стрес тестове на хранителната си система.

Някои от сценариите, представени на участниците в събитието със симулации миналия месец, включват  неуспешна реколта, спад в износа на палмово масло, криза с торовете, размирици по улиците, след като недостигът на храна удря местните производители и насочване на народния гняв срещу елитите и корпорациите.

Що се отнася до „решенията“, интересно е, че на участниците в конференцията е казано (или по-скоро се предлага), че населението ще трябва да бъде лишено от месо, посочва ZeroHedge.

„Ден втори започва със сесия по осъзнаване, преди да се съсредоточим върху политическите предложения и всякакви заключения“, пише  Bloomberg за срещата, като добавя: „Има малко възражения срещу идеята, че диетите трябва да се пренасочат към по-здравословни варианти и да се ограничи месото. Повдигат се въпроси за това как най-добре да се управляват хранителните резерви и да се наблюдава нивото на запасите.“

Кой е този, който ще „управлява“ хранителните резерви, е интересен и вероятно плашещ сценарий, който също можем да си представим, завършва материалът на ZeroHedge.

Последвайте нашия канал в социалната мрежа Телеграм: КритичноБГ и се абонирайте за нас в YouTube: Критично с Кардамски

Други новини

© 2024 Критично.бг – Всички права запазени!. Уеб дизайн и разработка: Nigma Ltd.

error: Съдържанието е защитено!