Най-после Кения отвори границите си за всички посетители. Какво може да видите там?

Кения обяви решението си да отвори вратите си за всички посетители, като разреши безвизово влизане за гражданите на всички държави от 1 януари 2024 г., предаде Ройтерс.

Президентът Уилям Руто обяви това във вторник, като добави, че властите са разработили цифрова платформа, която ще позволи на посетителите да получат предварително електронно разрешение за пътуване в страната.

„Вече няма да е необходимо човек от всяко кътче на света да носи бремето да кандидатства за виза, за да дойде в Кения“, заяви той в реч в столицата Найроби по време на събитие, посветено на 60-годишнината от обявяването на независимостта на бившата колония от Великобритания.

Агенция Ройтерс посочва, че Руто е привърженик на безвизовото пътуване в рамките на африканския континент. Това решение ще даде тласък на туристическата индустрия на страната, която предлага почивки на плажа и сафари в дивата природа, и играе важна роля за икономиката на страната.

„Кения има просто послание към човечеството: Добре дошли у дома!“ каза той.

Но, какво може да откриете в Кения?

Държавата е популярна дестинация за туризъм, заради невероятните забележителности, спиращите дъха кътчета на природата и възможността за наблюдение на разнообразни диви животни в естествената им среда. Като добавим към това и красивите плажове, това определено става страхотен избор за пътуване до екзотична държава.

В Кения има огромно разнообразие на природни забележителности, които със сигурност трябва да се посетят.

Природният резерват Масай Мара се намира в югозападната част на Кения, близо до границата с Танзания, и само на 275 км от столицата Найроби. Известен е с разнообразието и броя на редките диви животни, които от тук са много лесни за наблюдение.

Кръстен е на племето Масаи и река Мара, която го разделя. Открит през 1974 г. и обхващащ площ от 1510 кв. км равнинни гори, този парк е една от най-големите забележителности в района. Изобилието от туристи тук съвсем не пречи на местните племена да се занимават с животновъдство.

Килиманджаро

На всички посетители се предлагат и екскурзии до селата, където отблизо да се запознаят с живота на племената, който включва много песни и танци. Горите тук са обитавани от повече от 1,3 милиона диви животни, сред които зебри, газели, лъвове, леопарди, гепарди и хиени, а в небето можете да видите лешояди в очакване на своята плячка. Входната такса варира според сезона, но обикновено е около 80-100 долара за възрастни и 40-50 за деца. Най-подходящото време да посетите тази забележителност е от юли до октомври, когато е и годишната миграция на дивите животни.

Националният парк Амбосели е известен най-вече с това, че е дом на над 650 слона. Овен тях има и зебри, антилопи и дори представители на някой застрашени видове носорози и гепарди.

Величественият връх на планината Килиманджаро, който се издига над района, се намира само на 40 км. Създаден е през същата година като Масай Мара, но се разполага на по-малка площ. Въпреки това на нея има висока концентрация на бозайници, поради което е и толкова известна забележителност, даваща възможност за тяхното наблюдение. Срещат се около 50 вида едри бозайници и над 400 вида птици.

На места все още се среща вулканична пепел от последното изригване на Килиманджаро. Не пропускайте да разгледате и пресъхналото езеро, над което можете да видите миражи по време на жегата. Входът за Амбосели е най-често през западната порта на Мешанани, а най-добрата база за посещението му е град Наманга. Входът отново варира според сезона, но обикновено е между 40 и 60 долара за туристи и 10-20 долара за местни.

Източници: Ройтерс и Екватор

Последвайте нашия канал в социалната мрежа Телеграм: КритичноБГ и се абонирайте за нас в YouTube: Критично с Кардамски!

Други новини

© 2024 Критично.бг – Всички права запазени!. Уеб дизайн и разработка: Nigma Ltd.

error: Съдържанието е защитено!