Инфлуенсърите под въпрос? Създадената от изкуствен интелект тяхна „колежка“ вади до 10 000 евро на месец

Испанска агенция за модели съобщи, че е създала първия инфлуенсър с изкуствен интелект в страната, който може да печели до 10 хил. евро на месец като модел.  Това заяви Рубен Круз, основател на базираната в Барселона агенция за модели The Clueless, която е създала интерактивния инфлуенсър пред Euronews.

Генерираната от изкуствен интелект Айтана Лопес е 25-годишна жена с розова коса. Акаунтът ѝ в Instagram вече има над 130 хил. последователи откакто профилът е създанен в началото на юли тази година.

Круз споделя пред Euronews, че е решил да създаде Лопес, след като е имал проблеми с работата с истински модели и инфлуенсъри. „Започнахме да анализираме начина си на работа и осъзнахме, че много проекти се отлагат или отменят поради проблеми, които са извън нашия контрол. Често това се случва по вина на инфлуенсъра или модела, а не поради проблеми с дизайна“, казва той.

„Създадохме Айтана Лопес, за да можем да живеем по-добре и да не зависим от други хора, които имат его, мании или просто искат да спечелят много пари, като позират“, добавя той.

Към момента на публикацията в профила на Лопес в Instagram са споделени 57 снимки. Снимки, на които е по бельо, са публикувани и във Fanvue – абонаментна платформа, подобна на OnlyFans. Последните ѝ истории в Instagram показват как ходи на фитнес или е в домашна обстановка. Агенцията създава тези изображенията с помощта на Photoshop.

Круз заяви, че „личността“ е създадена „въз основа на това, което обществото харесва най-много“, според Euronews. В публикация на уебсайта на агенцията тя е описана като „силна и решителна жена“ и „страстен Скорпион“, обичащ видеоигрите и фитнеса.

Лопес може да изкара малко над 1000 евро на реклама и да печели от 3000 до 10 000 евро на месец.

Марта Бийно от Business Insider наскоро съобщи, че броят на моделите с изкуствен интелект се увеличава и че те намират успех в социалните медии и платформите за съдържание за възрастни. Някои примери включват Емили Пелегрини, инфлуенсърка с изкуствен интелект, която има малко над 100 хил. последователи в Instagram и присъства и във Fanvue.

Изпълнителният директор на Fanvue, Уил Монанге, каза пред Biino, че вярва, че героите, генерирани от изкуствен интелект, ще се радват на все по-голям успех и скоро ще бъдат толкова разпространени, колкото и реалните хора в социалните мрежи и платформи.

Други новини

© 2024 Критично.бг – Всички права запазени!. Уеб дизайн и разработка: Nigma Ltd.

error: Съдържанието е защитено!