Във Великобритания развенчаха мита за ползите от масовата имиграция. ВИДЕО

от Лазар Лазаров

Масовата имиграция не е довела до икономическия растеж, за който твърдяха правителствата на Обединеното кралство, и е допринесла за увеличаване на натиска върху обществените услуги. Това твърди бившият британски министър по въпросите на имиграцията Робърт Дженрик в доклад, изготвен в сътрудничество с водещ мозъчен тръст, предаде RMXNews.

Отбелязва се, че наскоро публикуваният доклад на Центъра за политически изследвания предлага няколко констатации, които оспорват западния либерален наратив, че масовата имиграция подхранва икономическия растеж, осигурява фискална полза и е двигател на благото за европейските нации.

„Мащабът и съставът на скорошната миграция не успяха да осигурят значителните икономически и фискални ползи, обещани от нейните защитници, като същевременно оказват огромен натиск върху жилищата, обществените услуги и инфраструктурата“, се посочва в него.

Докладът установява, че нетната миграция е причина за 89% от увеличението на жилищния дефицит от 1.34 милиона жилища в Англия през последното десетилетие, което води до недостиг на жилища и до рекордно високи цени на имотите спрямо заплатите.

Предупреждава се, че Великобритания ще трябва да строи жилища на всеки пет минути денем и нощем, за да се справи с настоящите нива на имиграция. Необходимите 515 000 жилища всяка година са еквивалентни на това всяка година да се добавя към Обединеното кралство град с размерите на Кардиф.

В придружаващ видеоклип към доклада съавторите обясняват, че кумулативната нетна миграция през 25-те години, предшестващи изборната победа на бившия лейбъристки министър-председател Тони Блеър през 1997 г., е била едва 68 000 души. През следващите 25 години кумулативната нетна миграция е била най-малко 5,8 милиона.

„Общо 1,2 милиона души са пристигнали в Обединеното кралство миналата година. Това означава, че 1 от 60 души, живеещи в Обединеното кралство днес, са пристигнали едва през последните 12 месеца“, се твърди във видеото.

След Брекзит миграцията от страни извън ЕС към Великобритания рязко нарасна, но преобладаващото мнозинство от новопристигналите не се насочват към Обединеното кралство, за да работят и следователно да плащат данъци и да стимулират икономиката. Само 15 % от пристигащите от страни извън Европейския съюз през последните 5 години са дошли с работна виза.

Видеото също разкрива, че населението на Великобритания се е увеличило с 8 милиона души между 2001 и 2021 г., от които 7 милиона се дължат на масова имиграция. Това се равнява на комбинираното население на Бирмингам, Манчестър, Белфаст, Кардиф, Единбург, Глазгоу, Лийдс, Лестър, Ливърпул, Нюкасъл, Питърбъро, Ипсуич, Норич, Лутън и Брадфорд“, се отбелязва в него.

Докладът констатира, че масовата имиграция „не е довела до значителен растеж на БВП на глава от населението“ и е увеличила натиска върху критичната инфраструктура „от пътищата до кабинетите на общопрактикуващите лекари“.

В доклада са представени и подробности за разликите в качеството на имиграцията по света, като се подчертава, че мигрантите от Близкия изток, Северна Африка и Турция са „почти два пъти по-склонни да бъдат икономически неактивни от родените в Обединеното кралство“.

По същия начин мигрантите от Сомалия и Пакистан обикновено плащат между четири и девет пъти по-малко подоходен данък от тези от Канада, Сингапур и Австралия.

Коментирайки доклада, Дженрик обясни как е подал оставка като министър на имиграцията през декември миналата година, защото „е отказал да бъде поредният политик, който е нарушил обещанието си да намали имиграцията“. „Три десетилетия на масова миграция напълно провалиха британското общество. Разходите бяха прикрити. Това е истината, която трябва да бъде казана“, добави Дженрик.

Последвайте нашия канал в социалната мрежа Телеграм: КритичноБГ и се абонирайте за нас в YouTube: Критично с Кардамски

Други новини

© 2024 Критично.бг – Всички права запазени!. Уеб дизайн и разработка: Nigma Ltd.

error: Съдържанието е защитено!