“Не съм взел никакви пари, не познавам нито един човек, който да е взел каквито и да било пари. Аз съм организационен секретар на партия “Възраждане” от 2014 година, когато се събрахме 50 човека в Плиска. Бил съм организационен секретар, когато не е имало никакви пари, никаква субсидия. Напротив, били сме преследвани с искане за забрана от г-н Гешев. Винаги, денем и нощем съм работил за каузата “Възраждане” и за това, в което съм вярвал”, заяви депутатът от “Възраждане” Николай Дренчев, когото лидерът Костадин Костадинов изключи от партията заедно с двама народни представители, пише DIR.bg
Те бяха изгонени от групата, за да понесат политическата отговорност за разцеплението на групата общински съветници в Столичния общински съвет. Трима от общинарите на партията подкрепиха кандидата на ПП-ДБ-СС Цветомир Петров за председател на СОС.
“Ние не се чувстваме предатели. Ние сме големи мъже и нашите чувства нямат особено значение. Моята вина е, че защитих общинските съветници. Имаше конфликт между Деян Николов и двама от другите общински съветници”, каза той.
По думите му тази сутрин се е провела извънредна оперативка, на която групата е гласувала изключването му.
“На Александър Арангелов, който в последните в София област, където са влезли 10% от общинските съветници. “Възраждане” има общо 200 общински съветници, 20 от тях са в резултат от работата на Александър Арангелов”, защити той и другия изключен депутат.
Не знам откъде съм изключен – от парламентарната група или от “Възраждане”, призна пред медиите в парламента Дренчев.
Той каза, че не е редно името на него и останалите двама депутати да бъде “охулвано” и то прибързано. По думите му грешката му е била, че подкрепил общинските съветници от СОС, след като те са гласували за избора на председател на СОС.
“Моята вина може би е основно в това, че защитих действията на общинските съветници, като казах, че те не са направили нищо по-различно от това, което се е случило на много места в страната. Няма как на едно място това да е укоримо, на друго не”, обясни Дренчев.
Той припомни, че съветниците на “Възраждане” са подкрепили председателя на ОбС от ПП-ДБ дори и във Варна, откъдето е лидерът на “Възраждане”.
“Съгласно нашия устав местните организации имат окончателното мнение при взимането на решение”, допълни той.
Той определи като “нелеп” начинът, по който общинските съветници били изключени вчера.
Дренчев бе категоричен, че не се чувства виновен за случилото се. По думите му нито той, нито останалите двама изключени са направили нещо против партия “Възраждане”.
И направи намек за отговорността на партийния лидер Костадин Костадинов.
“Кой трябваше да поеме отговорността за Елена Гунчева, която не гласува в парламента за оставката на правителството? Кой носи отговорността за общинските съветници, които предадоха “Възраждане”, когато влязоха през 2017 година? Ние не се чувстваме предатели, ние не можем да бъдем укорими. Не съм обвинил партия “Възраждане” или председателя. Към момента оставаме независими депутати”, добави още той.
Дренчев отбеляза, че към момента те остават независими депутати.
“Работата в парламента ми се вижда работа на празен ход. Особено от позицията, в която “Възраждане” стоеше – глуха опозиция, която не може да прокара нищо конструктивно и нищо от това, за което нейните избиратели мечтаят. Няма да ми липсва, ако напусна. В момента мисля за този вариант”, обясни Дренчев.