Майкъл Снайдър: Над 40% от населението на САЩ е или бездомно, или живее в бедност. Средната класа е напълно изкормена

Майкъл Снайдър, The Economic Collapse Blog

Със забавянето на икономиката на САЩ най-силно са засегнати тези, които се намират на дъното на икономическата хранителна верига. Бездомността се увеличава, броят на американците, живеещи в бедност, нараства, а повече американци от всякога се считат за „работещи бедни“. За съжаление, в момента сме свидетели на историческа икономическа промяна и икономическите условия ще станат още по-тежки през следващите месеци. Излишно е да казвам, че това е наистина лоша новина за всички нас.

Според доклад на Харвардския университет приблизително 650 000 американци са били бездомни в някакъв момент през миналата година. Това представлява увеличение с близо 50 % спрямо 2015 г….

Разходите за наемане и за притежаване на жилище са нараснали неимоверно, докато заплатите до голяма степен са в застой. Докладът на Харвард установява, че половината от домакинствата в САЩ са „обременени с /допълнителни/ разходи“ (което означава, че 30-50% от месечния доход отива за жилище), а 12 милиона души са „сериозно обременени с разходи“. Тези американци са на крачка от един инцидент от влошаване на здравословното състояние или прекъсване на работата.

През последните няколко години десетки палаткови градчета никнат като гъби в градовете на САЩ от крайбрежието до крайбрежието.

Една 32-годишна жена на име Бранди, която живее в палатков град близо до Уинтърхейвън, Флорида, казва, че живее там от пет години и буквално няма къде другаде да отиде…

Дълбоко в гората край Уинтърхейвън, Флорида, се намират множество палатки и брезентови навеси. В този лагер за бездомни живеят 46 души, сред които е и Бранди К., която живее там от пет години.

„Просто направих грешка и оттогава съм заклещена тук. Опитвам се да поправя живота си и не мога“, казва Бранди пред Scripps News Tampa.

32-годишната жена казва, че лагерът за бездомни не е най-безопасната среда, но е място, където може да сложи главата си през нощта. Скоро обаче може да й бъде отнет.

„Казват ни: „Знаете ли, че ще трябва да напуснете“, казва Бранди. „Ние казваме: „И къде да отидем?“

Това са забравените хора, за които нашите политици не обичат да говорят. А техните редици се увеличават с всеки изминал ден.

В Денвър властите са похарчили 274 млн. долара за борба с кризата с бездомните, но от 2018 г. насам районът все още е „добавил повече бездомни лица от всеки друг голям регион в страната″…

Подобно на това, което наблюдаваме в много други градове, масовата миграция играе основна роля в кризата с бездомните в Денвър.

Междувременно броят на американците, които живеят в бедност, и броят на американците, които се считат за едни от „работещите бедни“, продължават да се увеличават.

С течение на времето по-високите разходи и бавният ръст на заплатите са довели до това, че все повече американци са финансово уязвими, като много от тях са известни като „ALICE“.

Близо 40 млн. семейства, или 29% от населението,

попадат в категорията ALICE – Asset Limited, Income Constrained, Employed (Ограничени активи, ограничени доходи, заети) – според програмата United Way United for ALICE, която първа въведе термина, за да обозначи домакинствата, които получават доходи над прага на бедността, но по-малко от необходимото, за да се справят.

Тази цифра не включва 37,9 милиона американци, които живеят в бедност, което представлява 11,5 % от общото население, според данни на Бюрото за преброяване на населението на САЩ.

Разбирате ли какво означава това? 

Повече от 40% от населението на САЩ е или бездомно, или живее в бедност, или е в редиците на „работещите бедни“.

Това е зашеметяващо! Средната класа е напълно изкормена и предстои още много болка.

Бившият главен икономист на Merrill Lynch Дейвид Розенберг точно предсказа рецесията, която ни сполетя през 2008 г., а сега предупреждава, че нещата в страната ще станат още по-зле.

Всъщност, въпреки че администрацията на Байдън ни казва, че икономиката е добавила „175 000 работни места“ през миналия месец, той е убеден, че икономиката всъщност изпуска работни места…

„Икономиката на САЩ е създала 175 000 работни места през миналия месец, което е по-малко от прогнозите на икономистите за 238 000“.  В бележки до клиентите си в петък бившият главен икономист на Merrill Lynch обясни защо смята цифрите за повод за безпокойство.

Той заяви, че данните не съответстват на данните, получени от тримесечното преброяване на заетостта и заплатите на Бюрото за трудова статистика и от набора данни за динамиката на бизнес заетостта, според които икономиката всъщност е загубила работни места през третото тримесечие.

Предвид това несъответствие Розенберг заяви, че данните вероятно са „надценени – в исторически план“.

Съгласен съм с Розенберг.

Големите компании в цяла Америка извършват масови съкращения и данните, които получаваме от източници, които не са контролирани от администрацията на Байдън, ясно показват, че икономиката губи работни места. Но също така съм убеден, че икономическите ни проблеми ще се ускорят значително с наближаването на края на тази година.

„Перфектната буря“ от фактори вреди на икономическите резултати в целия свят и очаквам, че глобалните сътресения само ще се засилват с напредването на месеците.

И така, каква е равносметката?

Изводът е, че скоро повече американци ще бъдат бездомни, повече американци ще живеят в бедност и повече американци ще бъдат в редиците на „работещите бедни“.

Стандартът ни на живот постоянно се понижава и ако искате някой да ви е виновен, можете да обвините тези, които в момента управляват шоуто във Вашингтон.

Последвайте нашия канал в социалната мрежа Телеграм: КритичноБГ и се абонирайте за нас в YouTube: Критично с Кардамски

Други новини

© 2024 Критично.бг – Всички права запазени!. Уеб дизайн и разработка: Nigma Ltd.

error: Съдържанието е защитено!