Начало Европа Москва отговори на войнствения Макрон: До Париж са само 3 минути и 20 секунди!

Москва отговори на войнствения Макрон: До Париж са само 3 минути и 20 секунди!

от kritichno.a
Сармат до Европа

Москва отговори на войнствения Макрон: До Париж са само 3 минути и 20 секунди!: Москва отговори на френския президент Емануел Макрон и неговите закани за „ядрени оръжия, които могат да ударят Русия“ с шокиращо предаване с графични изображения по държавната телевизия, пише гръцкото издание Pronews.

Сармат до Европа

руското ядрено оръжие би ударило Париж само за 200 секунди, т.е. 3 минути и 20 секунди, Лондон за 202 секунди, т.е. 3 минути и 22 секунди, и Берлин за 106 секунди, т.е. 1 минута и 46 секунди!

Графиките изобразяват почти двадесет пъти по-мощните ядрени оръжия на Русия в отговор на такъв удар от Франция и Великобритания, двете ядрени европейски сили, но също и от Берлин, пише сайтът. Той уточнява, че руското ядрено оръжие, изстреляно от Калининград, би ударило Париж само за 200 секунди, т.е. 3 минути и 20 секунди, Лондон за 202 секунди, т.е. 3 минути и 22 секунди, и Берлин за 106 секунди, т.е. 1 минута и 46 секунди!

„Гледайте екрана, но не се страхувайте, моля“, каза руският телевизионен водещ.

„Руската космическа агенция публикува сателитни снимки и точни координати на това, което наричаме „центрове за вземане на решения на европейските страни“, заключи той.

Ракетен комплекс "Сармат"

Ракетен комплекс „Сармат“

По данни на Федерацията на американските учени (FAS) за 2024 г. Русия контролира общо около 5580 ядрени бойни глави, като 4380 от тях са активни. Други 1200 се предполага, че са изтеглени. Същите данни показват, че Русия има 1549 ядрени бойни глави, разположени на стратегически места.

Какво е положението с ядрените ракети на европейските ядрени сили?
Франция има само 290 ядрени бойни глави, а Великобритания едва 225!

сармат

Сармат – След мен само тишина

КритичноБГ обръща внимание, че от стопкадърът, който гръцката медия е направила от предаването става ясно, че руснаците са имали предвид не коя да е своя ядрена ракета, а зловещата „Сармат“, за която казват, че след нея остава само тишина.

 

Какво знаем за САРМАТ?

КритичноБГ припомня, че по информация на Military Watch, „Сармат“, известна още и като „Сатана II“ тя замени системата РС-20В „Воевода“ (според класификацията на НАТО – SS-18 „Сатана“), която влезе в експлоатация през 1988 г.

Сармат

Президентът на Русия Владимир Путин коментира преди време, че ракетата „е способна да преодолее всички съвременни средства за противоракетна отбрана. Тя няма аналози в света и няма да има още дълго време“

Президентът на Русия Владимир Путин коментира преди време, че ракетата „е способна да преодолее всички съвременни средства за противоракетна отбрана. Тя няма аналози в света и няма да има още дълго време“, като я определи като „наистина уникално оръжие, (което) ще укрепи бойния потенциал на нашите въоръжени сили“. Тези думи повтарят изказванията на различни ръководители от правителствения и отбранителния сектор на Руската федерация. Новата ракета е най-тежката в света с тегло над 208 тона и се изстрелва от укрепени силози, а не от мобилни установки за изстрелване, за разлика от допълващите я, но много по-леки ракети „Ярс“, припомня изданието. 

Ракета "Сармат"

Реалните размери на „Сармат“ спрямо човешка фигура

Активирането на първата „Сармат“ се случва 5,5 години след като системата беше обявена от президента Путин в началото на март 2018 г. заедно с други важни асиметрични оръжейни системи. Тогава бяха обявени и хиперзвуковите летателни апарати „Авангард“, предназначени за „Сармат“ и „Воевода“. Апаратите „Авангард“ се разгръщат от ракетите в крайните им стадии, за да се избегне прихващането им, и нямат сходни аналози в света.

Активирането на модула „Сармат“ увеличи още повече разликата между Русия и САЩ по отношение на възможностите на техните наземни стратегически ракетни сили, като американският арсенал е далеч по-стар и по-малко усъвършенстван, съставен от ракети „Минитмън III“ от 70-те години на миналия век, които са претърпели сравнително малко актуализации, пише Military Watch

Хиперзвуков летателен апарат „Авангард“ приведен в готовност

Активирането на „Сармат“ стана в момент, когато в западния свят се появяват все повече предупреждения, че ескалацията на напрежението между НАТО и Русия може да доведе до горещ конфликт, тъй като западният алианс продължава да увеличава военното си участие в конфликта в Украйна – от изпращането на активни бойни части на фронтовата линия до осигуряването на достъп до огромната си сателитна мрежа.

Системата „Сармат“ има обсег от 18 000 км и носи до 15 ракети за повторно въвеждане в атмосферата. За сравнение системата „Ярс“ носи само между 4 и 6 бойни глави и има много по-малък обсег, което ограничава траекториите, по които може да се приближи до американския континент.

САМО една-единствена ракета „Сармат“ е в състояние да унищожи площ, по-голяма от тази на Франция или щата Тексас.

Може да подкрепите КритичноБГ тук:

Дарения

Последвайте нашия канал в социалната мрежа Телеграм: КритичноБГ 

Други новини