Блинкен, ти си престъпник, мястото ти е в Хага! – Журналист избухна в Белия дом.ВИДЕО

КРИТИЧНО.БГ

Антъни Блинкен, държавен секретар на САЩ

Блинкен, ти си престъпник, мястото ти е в Хага! – Драматичната конфронтация в Белия дом. ВИДЕО: Вашингтон отново се превърна в сцена на напрежение, но този път беше в залата за пресконференции в Белия дом, която стана театър на неочакван сблъсък. Независимият журналист Сам Хюсейни разтърси обстановката със своето емоционално изказване, насочено към американския държавен секретар Антъни Блинкен.

Антъни Блинкен, държавен секретар на САЩ

„Престъпник! Мястото ти е в Хага!“ – тези думи, изкрещяни с гняв и страст, прозвучаха в залата, докато Блинкен се готвеше да открие пресконференцията си.

„Престъпник! Мястото ти е в Хага!“ – тези думи, изкрещяни с гняв и страст, прозвучаха в залата, докато Блинкен се готвеше да открие пресконференцията си. Репортерът посочи, че съдебната зала на Международния наказателен съд в Хага като символ на справедливостта, трябва, според него, да застигне държавния секретар за действията на администрацията на САЩ.

Емоционален изблик срещу държавната политика

Тела на убити в Газа от израелската армия IDF

Докато задаваше въпроси с разтреперан глас, той директно обвиняваше Блинкен за мълчанието и бездействието на администрацията на Байдън, които, по неговите думи, са довели до „геноцид и дискриминация“.

Хюсейни, известен със своята независимост и остра критика към американската външна политика, не остана незабелязан. Докато задаваше въпроси с разтреперан глас, той директно обвиняваше Блинкен за мълчанието и бездействието на администрацията на Байдън, които, по неговите думи, са довели до „геноцид и дискриминация“.

„Очаквам с нетърпение да отговоря на въпросите“, отвърна Блинкен с хладна усмивка, опитвайки се да запази дипломатичния си тон. Но думите на журналиста продължаваха да режат въздуха:
„Какво ще кажете за приятелите ми, които позволявате да бъдат убити?!“

Тези реплики бяха посрещнати със смут в залата. Докато охраната се опитваше да усмири репортера и да го отведе, Хюсейни не спря да настоява, че Блинкен носи отговорност за действията на САЩ в Газа и за разгарящия се конфликт.

Протокол срещу емоционална страст
Въпреки опитите на държавния секретар да успокои обстановката, ситуацията се изостри, когато и други репортери се присъединиха с възгласи срещу американската политика. Пресконференцията бе прекъсвана няколко пъти, а Хюсейни беше изведен от залата, оставяйки след себе си ехо от обвиненията си към Блинкен, който все така се усмихваше леко и нежно.

Блинкен, въпреки всичко, успя да възстанови реда и продължи с хладните си официалните си изявления. Темата – крехкото примирие в Ивицата Газа.

„Уверен съм, че процесът ще започне в неделя,“ заяви той, позовавайки се на преговорите между Израел и „Хамас“, посредничени от Катар и други международни участници.

Между протести и дипломация

Джо Байдън, президент на САЩ

Според Блинкен, администрацията на Байдън работела за прекратяването на конфликта

Държавният секретар обясни, че прекратяването на огъня е изключително сложно за договаряне. Докато администрацията на Байдън работи за освобождаването на заложници и прекратяването на насилието, критиците остават твърди в своето недоволство. Той нито веднъж не спомена усилията на Доналд Тръмп, които, според израелските власти, са довели до края на конфликта. Блинкен приписа всичко на себе си и на отиващия си президент Байдън.

Първата фаза на примирието включва освобождаването на 33 заложници в замяна на 1000 палестински затворници, държани от Израел. Но както подчерта канцеларията на израелския премиер Бенямин Нетаняху, „Хамас“ се е отметнал от ключови точки в последния момент, което поставя под въпрос успеха на сделката.

Съвестта на журналиста срещу дипломатическия прагматизъм
Емоционалната атака на Хюсейни в Белия дом поставя сложния въпрос за моралната отговорност на световните лидери. Въпреки че администрацията на САЩ твърди, че работи за мир и сигурност, за много хора политиката ѝ остава дълбоко противоречива, а администрацията на Байдън повече от неубедителна.

Случаят е ярък пример за това как журналистиката може да се изправи срещу властта, а думите на репортера, колкото и драматични да са, отразяват усещането за несправедливост у милиони по света. Това явление в България е напълно забравено!

АВТОР: КРИТИЧНО.БГ

Последвайте нашия канал в социалната мрежа Телеграм: КритичноБГ и се абонирайте за нас в YouTube: Критично с Кардамски

Други новини

© 2025 Критично.бг – Всички права запазени!. Уеб дизайн и разработка: Nigma Ltd.

error: Съдържанието е защитено!