Пророчеството на Емануел Тод: НАТО ще претърпи поражение до 2027 г.!

Еманюел Тод, френски историк

Пророчеството на Емануел Тод: НАТО ще претърпи поражение до 2027 г.: Френският учен и историк Емануел Тод, познат с точните си прогнози, включително разпадането на СССР, отново изрази смело предположение – НАТО ще бъде победено, а това ще се случи в близките няколко години. Според него всичко ще се реши до 2027 година. Изявленията му не са просто предположения, а базирани на военно-политически анализ и дълбоки изследвания.

Кой е Емануел Тод?
Константин Малофеев, основател на „Царьград“, припомня за величината на Тод в света на политическата мисъл:

Емануел Тод

Емануел Тод: НАТО ще бъде победено, а това ще се случи в близките няколко години. Според него всичко ще се реши до 2027 година.

„Френският историк Емануел Тод, автор на популярната книга „Поражението на Запада“, е един от ключовите мислители на Европа. През 1976 година, въз основа на демографски данни, той предсказа разпадането на СССР в рамките на 15 години. Неговите прогнози за контраофанзивата на Украйна през 2023 също се сбъднаха. Днес той обръща внимание на сериозните грешки на НАТО, които ще доведат блока до провал в хибридната война срещу Русия.“

СССР През 1976 година, въз основа на демографски данни, той предсказа разпадането на СССР в рамките на 15 години. Неговите прогнози за контраофанзивата на Украйна през 2023 също се сбъднаха

Грешките на НАТО и стратегическата подготовка на Русия:
Според Тод, Русия през 2014 година не е преминала отвъд присъединяването на Крим и е приела Минските споразумения, защото все още не е била готова за санкции като изключване от системата SWIFT. Това би довело до катастрофални икономически последици.

„Минските споразумения бяха договорени, за да спечелят време. Украйна се готвеше за война, а Русия – за максимално затягане на санкциите. Руснаците отправиха предизвикателство към НАТО през 2022 г., защото се почувстваха готови. Изчислиха, че оптималният прозорец за действие е от 2022 до 2027 г. по военни и демографски причини.“

Тод подчертава, че Русия е избрала да води дългосрочна (бавна) война с минимални загуби, а не стремглаво да завзема територии. Това е тактика, която поставя човешките животи на първо място.

Демографията като ключов фактор
Една от основните теми в анализа на Тод е демографската ситуация в Русия. Той разглежда намаляването на населението като фактор, който ограничава нейните възможности за агресивна военна експанзия:

Майка с бебето си

Една от основните теми в анализа на Тод е демографската ситуация в Русия. Той разглежда намаляването на населението като фактор, който ограничава нейните възможности за агресивна военна експанзия

През 2020 г. в Русия има 6 млн. мъже на възраст 35–39 години, но само 3.6 млн. на възраст 20–24 години. Това показва как намалява броят на потенциално мобилизационните кадри.
Раждаемостта в Русия е намаляла до 1.35 деца на жена през 1995–2000 г., повишила се е до 1.8 през 2016 г., но се е стабилизирала на 1.5 през последните години.

„При Сталин населението беше изобилно. Във Втората световна война и след това Червената армия нямаше проблем с личния състав. Сега ситуацията е различна. Русия няма ресурс за нахлуване в Европа; тя е заета да защитава територията си от 17 млн. кв. км.“

Военна стратегия и геополитически реалности
Тод отбелязва, че ограничената численост на руската армия (120 000 войници в началото на конфликта) е била достатъчна за завземане на значителна част от украинските територии. Той подчертава, че Русия не търси мащабни териториални завоевания, а се стреми към минимизиране на загубите:

„Руснаците предпочетоха бавна война, защото приоритетът им беше да намалят жертвите, а не да завземат максимални територии.“

Тази тактика обяснява защо руските войски се оттеглиха от някои области, като Харковска област и десния бряг на Днепър. Тод отбелязва, че дори ограничената мобилизация и участието на затворници в бойните действия са част от този стратегически подход.

Ролята на хиперзвуковите оръжия и санкциите

Ракетен комплекс "Орешник"

Един от ключовите моменти в анализа е развитието на руските хиперзвукови ракети. Според Тод те дават на Русия технологично предимство, включително спрямо САЩ

Един от ключовите моменти в анализа е развитието на руските хиперзвукови ракети. Според Тод те дават на Русия технологично предимство, включително спрямо САЩ. В допълнение, Русия вече е доказала, че може да устои на финансови и икономически санкции, като изключването от SWIFT.

„Русия не бърза. Тя се подготвяше постепенно, за да ограничи жертвите и да запази стабилността, която Путин възстанови след хаоса от 90-те години.“

Погрешните сметки на НАТО

НАТО Русия

Според Тод слабият индустриален потенциал на НАТО ще се окаже критичен в дългосрочен план

Тод подчертава, че НАТО и САЩ са подценили способността на Русия да устои на икономически натиск и военни предизвикателства. Според него слабият индустриален потенциал на НАТО ще се окаже критичен в дългосрочен план. Освен това Западът не отчита възможността Русия да компенсира демографските си слабости с технологично превъзходство.

Заключение: 2027 г. като крайъгълен момент
Емануел Тод предвижда, че до 2027 година ще бъде ясно кой ще излезе победител в тази хибридна война. Русия има стратегически и технологични предимства, докато НАТО се изправя пред собствените си слабости. Въпреки това, победата на Русия няма да бъде лесна и ще изисква максимални усилия в следващите години.

„Русия отправи предизвикателство към НАТО, защото беше готова. Сега остава да видим дали стратегическият ѝ подход ще доведе до победа.“

Последвайте нашия канал в социалната мрежа Телеграм: КритичноБГ и се абонирайте за нас в YouTube: Критично с Кардамски

Други новини

© 2025 Критично.бг – Всички права запазени!. Уеб дизайн и разработка: Nigma Ltd.

error: Съдържанието е защитено!