Тайният план на Тръмп? Първо ще започне с разбиването на Европейския съюз

Владимир Василев, руски американист

Тайният план на Тръмп? Първо ще започне с разбиването на Европейския съюз: Основната цел на Тръмп е да разбие Европейския съюз на отделни части. Той ще се договаря икономически с всяка страна поотделно, а не като цяло. Това заяви в програмата на Царград „Главното“ руският американист Владимир Василиев, главен научен сътрудник в Института за САЩ и Канада на Руската академия на науките, доктор на икономическите науки.

По думите му през 20-е години на 20-и век на власт във Вашингтон е дошъл крупният капитал – това е „директоратът“ или диктатурата на крупния капитал. По същество и днес той и днес управлява (Съединените щати). Икономическите им министри са от този кръг – това са милиардери, представители на деловото общество. Ярък представител на този елит е мултимилиарделът Илон Мъск.

На въпрос, ако се приеме, че с идването на Мъск на власт на върха на корпоративна власт, не възлага ли светът твърде много надежди на него, Василев отговори, че разбирането на тази власт за налагане на демокрация е като „чупи колената“ на непокорните.

По думите му, онази Америка, която е наложена като образ в съзнанието на хората, зародил се още в 20-е години на миналия век, е приключила около 50-е години на миналия век при управлението на президента на САЩ Айзенхауер. „Днес съществува някаква носталгия по Америка от 50-е години. Мнозина твърдят, че страната е била велика и през 80-е години по времето на президента Роналд Рейгън, но тогава бе направен опит да бъде върната славата на Америка от 50-е, ала неудачен. Той също (като Доналд Тръмп) дойде с желание за големи реформи, но не му позволиха“, обясни Василев.

Конгресът на САЩ

70% от разходите на американския бюджет се състоят в такива, които са насочени за социални нужди – медицинско обслужване, средства за пенсионерите и пр. Това е наследството завещано от Рузвелт, което той нарече „Държава на всеобщото благосъстояние“

Експертът обясни, че 70% от разходите на американския бюджет се състоят в такива, които са насочени за социални нужди – медицинско обслужване, средства за пенсионерите, такива насочени към социално слабите или граждани с невисоки доходи. Това е наследството завещано от Рузвелт, което той нарече „Държава на всеобщото благосъстояние“. По думите му, доскоро е бил включен допълнителен елемент с насочване на големи ресурси в отбраната и външната политика. Рейгън си постави задачата да строши тази насоченост (за изливане на огромни масиви от бюджета към социалната политика и приключване на социалната държава), но не му се получи.

Доналд Тръмп

Какво ни предстои сега с Доналд Тръмп? Предстои ни периодът на 100-те дни

„Какво ни предстои сега с Доналд Тръмп? Предстои ни периодът на 100-те дни. В Америка така се говори, че „магията“ на президента се решава в (първите) 100 дни на неговото управление (тази политика на 100-те дни се наложи в целия Запад. Това са първите малко над 3 месеца управление на всяка нова власт, в които има възможност да извърши или да заяви път на сериозни промени, които не са популярни и са рискови. През това време рейтингът на всяка нова власт е висок и може да си го позволи. В средата или в края на управлението си, доверието в нея е снижено и тя не може да си позволи да направи тежки реформи, бел на Критично).“

Василев обясни, че Доналд Тръмп не се готви да управлява Съединените щати само през следващите четири години, а за значително по-дълго време. В този смисъл, дори да не е президент той, страната ще управлява след него от последователи на „тръмпизма“. „Той се стреми да демонтира от управлението на страната ролята на държавата. Според мен, в лицето на Доналд Тръмп, дойде на власт и реалния капитал (индустриалният), и финансовият капитал.

свят нов световен ред

Резултатите от териториалното разделение на света, което беше завършено по-рано, вече не са актуални. Води се борба за новото му преразпределение

„Днес, когато нашият научно-технически прогрес, както се казва, намалява пространствените параметри на земното кълбо, възникна проблем. Резултатите от териториалното разделение на света, което беше завършено по-рано, вече не са актуални. Води се борба за новото му преразпределение. Това е. Започна новото преразпределяне на границите на света.

„Ето защо Тръмп бърза да набележи районите за предстоящата експанзия на САЩ. Той сериозно претендира за Канада, Мексико, част от Централна Америка и Гренландия. Но засега той крие намеренията си зад иронията.“

Ако Америка може да промени границите си днес, значи и ние можем. Наистина ли (хората си мислят), че разпадането на СССР е завинаги? Границите могат да се променят. В навечерието на идващата нова ера човек трябва да бъде, както понякога се казва, в тренда на събитията, заяви събеседникът на Царград.“

Президентите на САЩ и Русия Доналд Тръмп и Владимир Путин

На фона на търсенето на решение на украинската криза Русия и САЩ може да се сближат след встъпването в длъжност на избрания президент на САЩ Доналд Тръмп и да започнат да изграждат отново отношенията си на тази основа

На фона на търсенето на решение на украинската криза Русия и САЩ може да се сближат след встъпването в длъжност на избрания президент на САЩ Доналд Тръмп и да започнат да изграждат отново отношенията си на тази основа. И от това „европейците много се страхуват“, подчерта експертът по програмата на Царград. По думите му новият американски президент няма да даде повече и цент на Украйна и ще я прехвърли изцяло на Европа – да я възстановява, ако иска да я въоръжава, ако иска да воюва с Русия, но никакво съдействие от САЩ. По-думите му, републиканците ще започнат веднага след встъпването му във власт (на Доналд Тръмп) пълно разследване на похарчените американски пари от Украйна с повдигане на отговорност.

Освен това американистът разкри тайния проект на Тръмп. Той припомни, че републиканецът навремето горещо е приветствал Брекзит, тъй като разпадането на единството на Европейския съюз е в негова полза:

KRIZA

…икономическата задача на американците като цяло винаги е била да разбият Европейския съюз…

Така започна всичко. Така или иначе икономическата задача на американците като цяло винаги е била да разбият Европейския съюз. Тя вече малко избледня на заден план. Но всъщност все още има такава цел, тази идея е видима. Тръмп не се нуждае от ЕС като икономически субект. Експертът смята, че разпадането на ЕС ще позволи на Вашингтон да завладее по-бързо европейския пазар на петрол и газ. Особено сега, когато Брюксел лично отхвърли значителна част от евтините енергийни доставки от Русия.

По-лесно е да се налагат договори не на обща основа, а като се действа с всяка страна поотделно. Е, това вече е класика. Днес американците като цяло са започнали да се отдалечават от глобалните неща. Те започнаха да се фокусират отново върху местните търговски споразумения. Те изграждат отношенията си на двупосочна основа, обясни събеседникът на „Първи руски“.

Последвайте нашия канал в социалната мрежа Телеграм: КритичноБГ и се абонирайте за нас в YouTube: Критично с Кардамски

Други новини

© 2025 Критично.бг – Всички права запазени!. Уеб дизайн и разработка: Nigma Ltd.

error: Съдържанието е защитено!