Христо Проданов: Не разбирам, защо трябва да сме със Запада, ако той винаги се е опитвал да ни унищожи

Русия освобождава България от османско робство, а Западът праща офицери в подкрепа на османската армия и запазването на турското робство.

 

Русия създава Санстефанска България, а на Берлинския конгрес, Западът я разпокъсва наполовина, оставя милиони българи извън пределите на страната, обрича ги на бягство и геноцид.

 

Русия плаща за съединението на България с Източна Румелия, а Западът праща сърбите да воюват срещу нас.

 

Русия изгони фашистите от България, а Западът ги върна.

 

Русия не е имала нито една база у нас, което е окупация, а САЩ имат четири безплатни и окупационни бази и това е суверенитет.

 

Западът ни вкара във войните си срещу Ирак и Афганистан, като сега е на път да ни вкара и във войните си срещу Русия, а Русия ни донесе десетилетия на мир.

 

Русия ни подаряваше оръжия за стотинки, а Западът унищожи българските армия и оръжия, след което ни принуди да даваме милиарди за чертежи на оръжия.

 

Русия ни индустриализира, а Западът ни деиндустриализира, за да купуваме неговите индустриални стоки.

 

Русия по данни на ООН ни направи 26-ата най-добра страна за живот, а Западът осемдесет и някоя си.

 

Русия ни построи енергетиката, а Западът я унищожи.

 

Русия ни даваше газ и петрол безплатно и ние ги реекспортирахме, а САЩ ни продават шистовия си газ на завишени цени, за да ни скапва и без друго достатъчно скапаната ни от него конкурентоспособност.

 

Русия ни даде България, а Западът ни даде Ньой.

 

Русия ни увеличи от 6 на близо 9 милиона, а Западът ни намали от близо 9 на под 6 милиона.

 

Списъкът по принцип е безкраен и мисля достатъчно показателен за това кой всъщност ни е приятел и кой враг – Русия или Западът.

 

Разбирам в крайна сметка, че искаме да сме със Запада, защото той е развит и там се живее по-добре, но не разбирам защо трябва да сме с него ако той винаги се е опитвал да ни унищожи. А и развитостта му свърши, защото е затънал в дългове, деиндустриализиран и твърдо решен да се конфликтира с останалия свят.

 

Няма обаче филм, в който един милиард човека да побеждават седем милиарда, които седем милиарда вече съвсем не са онези туземци, които бяха доскоро. Освен ако филмът не е американски екшън например за Рамбо, които екшъни очевидно формират и доста изкривени представи за реално и нереално, възможно и невъзможно.

 

Гл. ас. д-р Христо Проданов, Фейсбук

Други новини

© 2024 Критично.бг – Всички права запазени!. Уеб дизайн и разработка: Nigma Ltd.

error: Съдържанието е защитено!