Тъкър Карлсън се срещна със Стив Банън (американски политически стратег и бивш инвестиционен банкер), за да обсъдят терористичния инцидент от миналата седмица в Ирландия, при който алжирски имигрант наръга с нож в центъра на Дъблин петима души, включително три деца.
След намушкването с нож в цялата страна избухнаха антиимигрантски бунтове заради общата проимигрантска политика на правителството, пише ZeroHedge.
„Преди няколко дни мъж на около 50 години по все още неизяснени причини, намушка с нож петима души пред училище в Дъблин, Ирландия, включително три деца, и почти веднага след това в части от този град избухнаха в безредици“, каза Карлсън и добави: „Washington Post се намеси услужливо, за да обясни, цитирам: „Онлайн слухове твърдят, че извършителят на нападението с нож е имигрант“.
„Всъщност мъжът Е БИЛ имигрант“, продължи Карлсън. „Той е от Алжир и както се оказва, живее в Ирландия от 23 години на обществени разноски и никога не е имал работа.“
Разговорът бързо се насочи към по-широките последици от имиграцията в Ирландия, като Карлсън разкритикува значителната трансформация на страната, дължаща се на имиграцията, предполагайки преднамерен план. „Тази страна е напълно трансформирана от имиграцията“, твърди той.
Банън повтори казаното от Карлсън, като разкритикува ирландската политическа класа за това, че е „продала“ народа, и сравни ситуацията в Ирландия с останалата част на Европа, по-специално с политиката на Виктор Орбан в Унгария и общата тенденция в Германия.
„Ирландия вероятно е една от най-лошите, ако не и най-лошата страна, защото политическата класа тотално е продала народа“, каза Банън и добави: „Ирландия е буре с барут, което пуши и мисля, че това, което видяхте онзи ден като реакция на властите – незабавно да преследват хората, които казваха: „Хей, трябва да се справим с това.“ Всичко това ще предизвика експлозия.“
Отвъд Ирландия, Карлсън и Банън обсъдиха ситуацията в Съединените щати и други западни страни, като Банън изрази опасения относно нарастващата имиграция и нейното въздействие върху местното население, правейки паралели със ситуацията в Ирландия. „Политическата класа е силно обвързана с Брюксел“, отбеляза Банън, намеквайки за откъсване на управляващия елит от населението.
„Германците и хората в Брюксел, властта от Давос просто не смятат, че европейското население от работническата класа е много контролируемо, смятат го за опасно“, каза Банън.
Двамата засегнаха и бъдещи проблеми, включително нарастващия държавен дълг и потенциала за социални вълнения. Особено предупреждението на Банън за финансовите последици от имиграционните политики беше категорично: „Ние сме отвъд банкрута; в момента технически сме във фалит“.