Начало Политика Мисията на САЩ в НАТО намекна на Зеленски, че трябва да седне на „масата за преговори“

Мисията на САЩ в НАТО намекна на Зеленски, че трябва да седне на „масата за преговори“

ZeroHedge

от kritichno.a

След като стана ясно, че силите на Украйна няма да могат да отблъснат Русия от фронтовата линия и че по-голямата част от Донбас е твърдо под руски контрол, мисията на САЩ към НАТО публикува недвусмислено съобщение, пише ZeroHedge.

В официалния профил на мисията на САЩ в НАТО в понеделник беше написано: „В тази тежка и динамична битка украинските войници се сражават смело всеки ден и продължават да вдъхновяват света със своята храброст и мъжество. Ще продължим да ги подкрепяме, за да бъдат във възможно най-силна позиция на масата за преговори, когато настъпи моментът„, се казва в изявлението.

Това бележи драстична промяна в публичните послания. Доскоро администрацията на Байдън на практика беше изхвърлила израза „маса за преговори“ от публичното си говорене.

Журналистът Глен Грийнуолд коментира тази промяна: „Сега Западът казва на Зеленски, повече или по-малко ясно и открито: време е да приключим с това.“

Тази значителна разлика в публичната реторика започна да се появява все повече и повече в основните медии, които също така много късно отразиха „умората от войната“ на американската общественост, която вече се беше появила още преди многозначителния опит за контраофанзива на Украйна в началото на лятото.

Широко разпространено е мнението, че преговорите вече може би се водят тихомълком и че Вашингтон най-накрая оказва натиск върху правителството на Зеленски да намери компромис.

„Според един настоящ високопоставен американски служител и един бивш високопоставен американски служител, запознат с дискусиите, американски и европейски служители са започнали тихо да разговарят с украинското правителство за това какво биха могли да включват евентуалните мирни преговори с Русия за прекратяване на войната“, се казва в доклад на NBC.

„Разговорите включваха много широки очертания на това, от което Украйна може да се откаже, за да се постигне споразумение, казаха служителите.“

Със сигурност това ще включва най-малко окончателен отказ на Киев от всякакви бъдещи претенции към Крим. Но въпросът за четирите новоприсъединени към Руската федерация територии е този, който ще определи дали ще бъде постигнато мирно споразумение, или не.

Други новини